Ziraat Türkiye Kupası finali, Diyarbakır’da oynanacak


Son dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ziraat Türkiye Kupası finalinin Diyarbakır’da oynanacağını açıkladı. Türkiye Kupası finali, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Diyarbakır Yeni Stadyumu’nda oynanacak


Mayıs ayında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finalinin oynanacağı şehir belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, finalin Diyarbakır Stadı’nda oynanacağını açıkladı. 

Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı finalde ilk maçlar 27 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde oynanmıştı. 27 Şubat’ta Teleset Mobilya Akhisarspor ile Galatasaray arasında Manisa’da oynanan mücadele, sarı-kırmızılıların 2-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti.

Yarı finaldeki diğer mücadelede ise Beşiktaş, 1 Mart’ta Fenerbahçe’yi ağırlamış ve dev derbi 2-2’lik eşitlikle sona ermişti.

TFF DE AÇIKLADI

Türkiye Futbol Federasyonu, 2017-2018 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinin Diyarbakır’da oynanmasını kararlaştırdı.

3 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Ziraat Türkiye Kupası finalinin Eskişehir, Süper Kupa’nın da Konya ilinde oynanması planlanmış ve kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak son dönemdeki gelişmeler doğrultusunda; ülkemizin ne denli güçlü ve güvenli olduğunu göstermenin en iyi yolunun başta futbol olmak üzere, önemli spor organizasyonlarının özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan kentlerimizde yapılmasının önemi ortaya çıktı.

TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede ülkemizdeki tüm organizasyonların güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini tüm dünyaya göstermek için Ziraat Türkiye Kupası finalinin tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Yeni Stadyumu’nda oynanmasına karar verdi.

Bu karara göre Ziraat Türkiye Kupası finali, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Diyarbakır Yeni Stadyumu’nda oynanacak.

STADYUM HENÜZ TAMAMLANMADI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, geçen gün yaptığı açıklamada Diyarbakır Stadı’nın tamamlanmak üzere olduğunu duyurmuştu. Kayapınar ilçesinde, 158 bin 353 metrekare alanda yapımı süren, Diyarbakır’ın yanı sıra bölgeye de hizmet verecek UEFA ve FIFA standartlarındaki 33 bin seyirci kapasiteli stadın da tamamlanma aşamasına geldiğini bildiren Turan, “UEFA ve FIFA standartlarındaki modern stadımız hem Diyarbakır’a hem de bölgeye yeni bir değer katacak. Stadımız tamamlanma aşamasına geldi. Stadımızı en kısa sürede bitirip Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teslim edeceğiz.” bilgisini aktardı.

Kaynak:HaberTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir